Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо оподаткування добових витрат, які перевищують встановлені граничні розміри

Державна фіскальна служба України в індивідуальній податковій консультації від 17.05.2017 р. N 232/6/99-99-13-02-03-15/ІПК нагадала порядок оподаткування добових витрат, які перевищують встановлені ПКУ граничні розміри.

Так, відповідно до пп. 170.9.1 ПКУ до оподатковуваного доходу не включаються витрати на відрядження, не підтверджені документально, на харчування та фінансування інших власних потреб фізичної особи (добові витрати), понесені у зв'язку з таким відрядженням у межах території України, але не більш як 0,1 розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року, в розрахунку за кожен календарний день такого відрядження, а для відряджень за кордон - не вище 80 євро за кожен календарний день такого відрядження за офіційним обмінним курсом гривні до євро, установленим Національним банком України, в розрахунку за кожен такий день.

Якщо розмір добових витрат перевищує встановлені граничні розміри в пп. 170.9.1 ПКУ, то сума такого перевищення є об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб і визначається в порядку, встановленому п. 164.5 ПКУ.

Тобто саме збільшення доходу, наданого у вигляді коштів, які надміру витрачених платником податку на відрядження або під звіт та не повернутих у встановлені законодавством терміни, дає можливість податковому агенту сплатити податок на доходи фізичних осіб виключно з даного доходу.

Також, податківці нагадали, що об’єктом оподаткування військовим збором є вся сума добових витрат, що перевищує встановлені пп. 170.9.1 ПКУ норми, без застосування коефіцієнта.

(Індивідуальна податкова консультація Державної фіскальної служби України від 17.05.2017 р. N 232/6/99-99-13-02-03-15/ІПК)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ