Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо визначення дати виникнення зобов’язань з ПДВ при отриманні авансу в іноземній валюті

Державна фіскальна служба України в індивідуальній податковій консультації від 19.02.2018 р. N 670/6/99-99-15-03-02-15/ІПК надала роз’яснення щодо порядку визначення бази оподаткування ПДВ та дати виникнення податкових зобов'язань при отриманні від нерезидента авансу в іноземній валюті за послуги.

Відповідно до пункту 187.1 ПКУ датою виникнення податкових зобов’язань з ПДВ при постачанні товарів/послуг є дата яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

- дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника ПДВ як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку — дата оприбуткування коштів у касі платника ПДВ, а в разі відсутності такої — дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;

- або дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів — дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг — дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником ПДВ.

На дату виникнення податкових зобов’язань платник ПДВ зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо її обов’язкової реєстрації в ЄРПН (п. 201.1 ПКУ).

При цьому надходження в іноземній валюті, зазначені в абзаці першому цього пункту, підлягають обов'язковому продажу на міжбанківському валютному ринку України, у тому числі безпосередньо Національному банку України, у розмірі 50 відсотків. Решта надходжень в іноземній валюті залишається в розпорядженні резидентів та нерезидентів і використовується ними відповідно до правил валютного регулювання.

Уповноважений банк зобов’язаний попередньо зарахувати надходження в іноземній валюті, на які поширюється вимога щодо обов’язкового продажу, на окремий аналітичний рахунок балансового рахунку 2603 «Розподільчі рахунки суб’єктів господарювання».

Виключно наступного робочого дня після дня зарахування таких надходжень на розподільчий рахунок уповноважений банк зобов’язаний здійснити обов’язків продаж надходжень в іноземній валюті.

Датою надходження виручки в іноземній валюті є дата надходження коштів на поточний рахунок резидента.

Таким чином датою виникнення податкових зобов’язань з ПДВ при отриманні попередньої (авансової) оплати в іноземній валюті за надані нерезиденту послуги на митній території України є дата надходження коштів на поточний рахунок:

- в національній валюті, яка надійшла від обов’язкового продажу на міжбанківському валютному ринку України;

- в іноземній валюті, перерахованій у гривні за офіційним курсом НБУ на дату надходження її на такий рахунок.

На дату надходження коштів на зазначені поточні рахунки платник податку зобов’язаний скласти відповідні податкові накладні та зареєструвати їх в ЄРПН у встановлений ПКУ термін.

(Індивідуальна податкова консультація Державної фіскальної служби України від 19.02.2018 р. N 670/6/99-99-15-03-02-15/ІПК «Про податок на додану вартість»)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ