Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо застосування РРО в у випадку оплати товарів за допомогою мережі Інтернет

Державна фіскальна служба України в індивідуальній податковій консультації від 14.09.2017 р. N 1961/6/99-99-14-05-01-15/ІПК відповіла підприємству яке здійснює реалізацію товарів за допомогою мережі Інтернет на питання «Чи має право Підприємство не застосовувати реєстратор розрахункових операцій (далі - РРО) у разі проведення розрахунків у безготівковій формі (із застосуванням банківської платіжної картки або зараховуючи готівку через термінал безпосередньо на розрахунковий рахунок покупця), якщо в місці отримання товарів (пункти видачі товарів служб доставки) операції в готівковій та безготівковій формі не здійснюються?» та «Чи є відмінності у застосуванні РРО у випадку оплати за допомогою мережі Інтернет за надані послуги та реалізовані товари?».

Фахівці ДФСУ пояснили, що у разі якщо споживач, використовуючи мережу Інтернет, замовив товар (послугу) і розрахунок за нього було здійснено із застосування платіжних систем, суб'єкт господарювання зобов'язаний забезпечити покупцю видачу розрахункового документа встановленої форми (чек з РРО).

Розрахунковий документ встановленої форми може бути наданий споживачу як безпосередньо продавцем (за допомогою кур'єрської служби (поштової служби), яка може бути як сторонньою організацією, так і структурною одиницею інтернет-магазину), так і сторонньою організацією (кур'єром, поштовою службою тощо) у разі наявності у неї відповідних правовідносин із продавцем товару (надавачем послуги).

Оскільки споживач, використовуючи рекламні інтернет-сторінки, лише обирає товар або послугу, то у разі використання при реалізації товарів (послуг) РРО у чеку зазначаються обов'язкові реквізити, у тому числі назва та код суб'єкта господарювання, адреса магазину, що здійснив реалізацію, тощо, що дає змогу визначити, з ким проведено розрахунки за товари (послуги), та у разі виникнення потреби звернутися для обміну.

Крім того, у разі замовлення товару або послуги представники інтернет-магазину уточнюють з покупцем (замовником) наявність товару, його кількість та з'ясовують форму і час оплати.

Таким чином, суб'єкти господарювання при продажу товарів (наданні послуг) через мережу Інтернет повинні застосовувати РРО на загальних підставах та видавати покупцю розрахунковий документ встановленої форми.

Такі суб'єкти господарювання реєструють РРО на загальних підставах за адресою розміщення інтернет-магазинів, а у разі доставки власною кур'єрською службою можуть зареєструвати РРО на транспортний засіб, яким здійснюється доставка.

Водночас у разі здійснення розрахунків виключно у безготівковій формі (із розрахункового рахунку на розрахунковий рахунок) застосування РРО є не обов'язковим.

Також РРО не застосовується у разі надання послуг через мережу Інтернет за умови оплати за такі послуги за допомогою платіжних систем та відсутності місця здійснення розрахунків (наприклад, реалізації комп'ютерної програми, доставка та установка якої здійснюється через мережу Інтернет).

(Індивідуальна податкова консультація Державної фіскальної служби України від 14.09.2017 р. N 1961/6/99-99-14-05-01-15/ІПК)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ