Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо оподаткування ЄСВ компенсації за невикористану відпустку звільненому працівнику

Державна фіскальна служба України в індивідуальній податковій консультації від 29.11.2018 р. № 5003/6/99-99-13-02-03-15/ІПК надала роз’яснення щодо оподаткування ЄСВ компенсації за невикористану відпустку звільненому працівнику.

Так, базою нарахування ЄСВ для роботодавців є сума нарахованої кожній застрахованій особі зарплати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у т. ч. в натуральній формі, та сума винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами. Це визначено п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону України від 08.07.2010 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Суми грошових компенсацій у разі невикористання, зокрема, щорічних (основної та додаткових) відпусток у передбачених законодавством розмірах відповідно до п. 2.2.12 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом від Держкомстату України від 13.01.2004 р. № 5, є оплатою за невідпрацьований час.

Підприємство після звільнення працівника не несе обов’язку страхувальника, а, відповідно, і платника страхових внесків.

Таким чином, у разі нарахування та виплати підприємством суми грошової компенсації за невикористані дні щорічної відпустки звільненому працівнику ЄСВ на такі суми не нараховується, оскільки суми зазначеної грошової компенсації є оплатою за невідпрацьований час, а підприємство не має обов’язку страхувальника щодо звільненого працівника.

(Індивідуальна податкова консультація Державної фіскальної служби України від 29.11.2018 р. № 5003/6/99-99-13-02-03-15/ІПК)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ