Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо оподаткування ПДВ операцій з безоплатного розповсюдження рекламної продукції інформаційного характеру

Верховний Суд України розглянув справу у якій оскаржувалося питання оподаткування ПДВ операцій з безоплатного розповсюдження рекламної друкованої продукції інформаційного характеру та інших рекламних матеріалів в рекламних цілях.

За позицією контролюючого органу безоплатне розповсюдження рекламної продукції є продажем товарів у розумінні підпункту 14.1.202 ПКУ, тому Компанія порушила вимоги пунктів 185.1, 188.1 ПКУ – не визначила базу оподаткування та занизив податкові зобов`язання з податку на додану вартість з операцій: з розміщення стойок з планшетами в шинних центрах в сумі; з безоплатного розповсюдження рекламної друкованої продукції (ліфлетів) інформаційного характеру; безоплатного розповсюдження інших рекламних матеріалів.

Верховний Суд, як і суди попередніх інстанцій, підтримав у цій справі платника ПДВ, - визнав протиправними податкові повідомлення-рішення про те, що операції з безоплатного розповсюдження рекламної продукції є операціями з продажу товарів.

Верховним Судом було встановлено, що розповсюджена у рекламній продукції інформація про особу та товар має на меті проінформувати споживачів та сформувати в них інтерес щодо таких особи та товару. Матеріальні носії реклами є виключно засобами розповсюдження інформації про товар, який реалізує продавець. Тому, рекламна продукція не може бути використана споживачем інакше ніж як джерело інформації, а отже не є активом у розумінні Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».

Враховуючи наведене, зазначені операції не є операціями з безоплатного надання товарів, про які йдеться у підпункті «а» пункту 14.1.13, а відтак не є операціями з продажу (реалізації) товарів, про які йдеться у підпункті 14.1.202 ПКУ. Тому, у позивача не було підстав визначати дохід на підставі пункту 153.2 ПКУ та визначати з таких операцій базу оподаткування податком на додану вартість на підставі пункту 188 ПКУ.

(Постанова Верховного Суду від 15.10.2019 р. у справі № 826/16831/14)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ