Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо права на бюджетне відшкодування ПДВ за основними фондами не введеними в експлуатацію

Верховний Суд України розглянув справу, у якій оскаржувалося питання про формування бюджетного відшкодування із сум ПДВ, включений до складу податкового кредиту за придбаними для спорудження основними засобами, які наразі не введені в експлуатацію.

Так, на думку податкового органу, включення таких сум ПДВ до складу податкового кредиту (бюджетного відшкодування) є передчасним та можливе лише після введення основного засобу в експлуатацію.

Таким чином, на підставі свого судження податковий орган надіслав такому платнику ПДВ податкове повідомлення-рішення, зменшили суму бюджетного відшкодування та нарахували штраф.

Суди першої та апеляційної інстанцій визнали протиправним та скасували таке податкове повідомлення-рішення, а Верховний Суд підтримав їх.

Так, Верховний Суд дійшов висновку, що якщо за даними бухгалтерського та податкового обліку податковий кредит нарахований внаслідок придбання або спорудження (будівництва) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи). Зарахування на баланс основних засобів може бути відображене за дебетом рахунку 10 "Основні засоби" та кредитом рахунку 15 "Капітальні інвестиції" у разі введення основних фондів в експлуатацію, а право на бюджетне відшкодування відповідно до вимог Податкового кодексу України не залежить від обліку основних фондів на 10 рахунку бухгалтерського обліку та від моменту введення в експлуатацію основних фондів.

Отже, якщо зазнані платником витрати на будівництво, реконструкцію, модернізацію (інші поліпшення, що збільшують первісну (переоцінену) вартість), виготовлення, придбання об'єктів матеріальних необоротних активів (у тому числі необоротних матеріальних активів, призначених для заміни діючих, і устаткування для монтажу) відображені на рахунку 15 "Капітальні інвестиції", цей платник податку має право на отримання бюджетного відшкодування.

(Постанова Верховного Суду України від 15.10.2019 р. у справі № 803/3519/15)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ