Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Продаж товарів за бонуси на карті лояльності: як визначати базу обкладення ПДВ

Державна податкова служба України в індивідуальній податковій консультації розглянула ситуацію, коли відповідно до правил програми лояльності під час реалізації товарів покупцю нараховують певну суму бонусів, яка накопичується на картці лояльності. На суму таких бонусів покупець може отримати знижку під час придбання товарів та зменшити вартість товарів, які він придбаває.

Фахівці ДПС дійшли висновку, що нарахування балів покупцям - учасникам бонусної програми на картку лояльності при придбанні ними товарів у мережі торгівельного підприємства (у тому числі в інтернет-торговельній мережі) не є об'єктом оподаткування ПДВ, а тому підстав для нарахування податкових зобов'язань з ПДВ за такою операцією у платника не виникає.

При цьому у разі, якщо торгівельне підприємство, яке у мережі своїх роздрібних магазинів та/або інтернет-магазинів реалізує товари покупцю (фізичній особі - учаснику бонусної програми), при зарахуванні бонусів в рахунок оплати вартості (частини вартості) товарів, нарахованих такому покупцю, фактично не зменшує вартість таких товарів (у бухгалтерському обліку постачання таких товарів відображається за вартістю, що дорівнює сумі коштів, сплачених безпосередньо покупцем, та сумі бонусів (перерахованих у грошове вираження), зарахованих в оплату вартості (частини вартості) таких товарів), то база оподаткування ПДВ поставлених товарів у такому випадку визначається виходячи з їх договірної вартості, до складу якої включається як сума коштів, сплачених безпосередньо покупцем, так і сума бонусів (перерахованих у грошове вираження), зарахованих в оплату вартості (частина вартості) таких товарів.

Якщо при реалізаціїторгівельним підприємством фізичним особам - учасникам бонусної програми товарів договірна вартість таких товарів зменшується на суму бонусів, нарахованих такому покупцю (у бухгалтерському обліку постачання таких товарів відображається за вартістю, що дорівнює сумі коштів, сплачених безпосередньо покупцем), то база оподаткування ПДВ поставлених товарів у такому випадку визначається виходячи з їх договірної вартості, до складу якої включається сума коштів, сплачених покупцем в рахунок оплати вартості таких товарів.

До того ж такі бонуси, що надаються торгівельним підприємством фізичним особам - учасникам бонусної програми  у зв'язку з постачанням товарів, в окремих рядках податкової накладної не зазначаються, а лише можуть змінювати ціну постачання та базу оподаткування, які вказуються у відповідних графах такої накладної.

Крім того, у разі проведення розрахунків за попередньою (авансовою) оплатою з використанням раніше нарахованих бонусів за товар (послугу) такі розрахунки проводяться через РРО з зазначенням у касовому чеку, наприклад, "бонус". У касовому чеку при поверненні товару (послуги) також вказується, яка саме сума використаного "бонусу".

(Індивідуальна податкова консультація Державної податкової служби України від 15.11.2019 р. № 1354/6/99-00-07-03-02-15/ІПК)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ