Державна податкова служба України в індивідуальній податковій консультації від 18.09.2020 р. № 3896/ІПК/99-00-07-05-01-06 надала роз’яснення щодо формування та друкування фіскального чеку (касового чеку) на реєстраторів розрахункових операцій.
Щодо відображення у фіскальному чеку (касовому чеку) реквізиту – «заводський номер»
Вимогами до форми та змісту розрахункового документу, які встановлені Положенням про форму і зміст розрахункових документів, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 № 13, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11.02.2016 за № 220/28350 (далі – Положення № 13), передбачено відображення у розрахунковому документі фіскального номеру РРО, перед яким друкуються великі літери «ФН» (рядок 29).
Тож, у розрахунковому документі (касовому чеку) обов’язково має буди реквізит фіскальний номеру РРО, перед яким друкуються великі літери «ФН», розташування може бути у будь якому рядку.
Окремо зазначаємо, що штрафні санкції до суб’єкта господарювання можуть бути застосовано лише у разі відсутності реквізитів, а не їх відображення.
Щодо відображення у фіскальному чеку (касовому чеку) обов’язково реквізиту – «адреса господарської одиниці»
Оскільки форма розрахункового документу і взаєморозміщення написів та даних на полях документа є рекомендованим відповідно до п. 4 Положення № 13, то у разі необхідності його можливо розмістити не у дві, а у три чи більше рядки.
Щодо відображення у розрахунковому документі (касовому чеку) коду товару підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД
Суб’єкт господарювання зобов’язаний відобразити у розрахунковому документі:
- кількість придбаного товару (обсяг отриманої послуги), вартість одиниці виміру придбаного товару (отриманої послуги);
- код товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД (зазначається у випадках, передбачених чинним законодавством);
- цифрове значення штрихового коду товару (зазначається у випадках, передбачених чинним законодавством, а у разі непередбачення – за бажанням платника).
Таке розміщення не буде порушенням вимог Положення № 13, оскільки обов’язкові реквізити у розрахунковому документі відображенні.
Щодо відображення часу проведення розрахунку
Якщо РРО з версією внутрішнього програмного забезпечення яких включені до Державного реєстру РРО, що використовується вашим підприємством у фіскальному чеку зазначає лише години та хвилини часу проведення розрахунків, а секунди незазначено, це не є порушенням чинного законодавства.
Щодо виключень визначених п. 3 наказу Міністерства фінансів України від 18.06.2020 № 306 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 21 січня 2016 року № 13» (далі – Наказ № 306)
Пунктом 3 Наказу № 306 визначено, що вимоги до форми і змісту розрахункових документів у частині: створення електронних розрахункових документів; відображення найменування суб’єкта господарювання; цифрового значення штрихового коду товару; заокруглення суми до сплати; зазначення валюти операції; найменування платіжної системи; QR-коду не поширюються на розрахункові документи, що створюються РРО, версії внутрішнього програмного забезпечення яких включені до Державного реєстру РРО та які перебували на обліку в контролюючих органах до дня набрання чинності цим наказом. А саме – до 01.08.2021.
Також фахівці ДПСУ зазначили, що зберігання роздрукованих фіскальних звітних чеків, у разі здійснення розрахункових операцій, забезпечується суб’єктом господарювання у зручний для нього спосіб. Діючими нормативно правовими актами не передбачено обов’язковість вклеювання «Z-звітів» КОРО але у разі ведення КОРО у відповідному розділі вносяться записи про облік руху готівки та сумах розрахунків.
Суб’єкт господарювання при використанні РРО та зареєстрованій до неї КОРО має вести та заповнювати таку книгу, відповідно вимог визначених Наказом № 547.
У разі порушення порядку ведення до суб’єкта господарювання будуть застосовані штрафні (фінансові) санкції відповідно Закону № 265.